کلینیک ویژه دندانپزشکی

  کلینیک تخصصی دندانپزشکی قزوین از حدود سال1374 در دانشکده دندانپزشکی قزوین واقع در خیابان دانشگاه بالای کانال شروع به‌کار کرد. سپس به محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی و در یک ساختمان مجزا و مجهز واقع در بلوار شهید باهنر منتقل شد.


  در این کلینیک دندانپزشکان متخصص در زمینه‌های تشخیص بیماری‌های دهان و دندان، ترمیم و زیبایی دندان، عصب و کشی و درمان ریشه، تشخیص و درمان بیماری‌های لثه، پروتزهای دندانی، جراحی دهان و فک و صورت، ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان مشغول هستند.


  کلینیک تخصصی دندانپزشکی قزوین مجهز به بخش رادیولوژی دیجیتال دهان و فک و صورت، آسیب شناسی دهان، فک و صورت و اتوکلاو می‌باشد.
  هزینه‌های در مانی در کلینیک بین 20 تا 50 درصد پایین‌تر از هزینه‌های دندانپزشکان متخصص در سطح شهر بوده، همچنین ابزار و تجهیزات درمانی برای هر بیمار به‌صورت یک ست جداگانه است و هر روزه تمام این تجهیزات در واحد اتوکلاو استریل می‌شود.

   

  اتوکلاو چیست؟

  اتوکلاو از بخار در فشار بالا برای استریل کردن ابزار دندان‌پزشکی و پزشکی، شیشه آلات و تجهیزات آزمایشگاهی، مایعات، ضایعات زیستی و دیگر مواد استفاده می‌کند. استریل کردن باعث نابودی هاگ‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها با در معرض قراردادن آن‌ها تا دمایی برابر با 134 درجه‌ی سانتیگراد به مدت 4دقیقه، یا 121درجه‌ی سانتیگراد به مدت 15دقیقه یا بیشتر (در اتوکلاو کلینیک دانشکده به مدت 45دقیقه)، می‌شود. استفاده از بخار فشار بالا تضمین کننده‌ی این است که تمامی سطح یک شیء در تماس مستقیم با گرما قرار بگیرد.


  6.0.20.0
  گروه دورانV6.0.20.0