کلینیک ویژه دندانپزشکی

  کلینیک تخصصی دندانپزشکی قزوین از حدود سال 1374 در دانشکده دندانپزشکی قزوین واقع در خیابان دانشگاه بالای کانال شروع به کار کرد.

  در این کلینیک دندانپزشکان متخصص در زمینه های تشخیص بیماریهای دهان و دندان، ترمیم و زیبایی دندان، عصب و کشی و درمان ریشه، تشخیص و درمان بیماریهای لثه، پروتزهای دندانی، جراحی دهان و فک و صورت، ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان مشغول هستند.

  کلینیک تخصصی دندانپزشکی قزوین مجهز به بخش رادیولوژی دهان و فک و صورت، آسیب شناسی دهان و فک و صورت و اتوکلاو می باشد.

  هزینه‌های در مانی در کلینیک بین 20 تا 50 درصد پایین‌تر از هزینه‌های دندانپزشکان متخصص در سطح شهر بوده، همچنین ابزار و تجهیزات درمانی برای هر بیمار به‌صورت یک ست جداگانه است و هر روزه تمام این تجهیزات در واحد اتوکلاو استریل می‌شود.

   

  اتوکلاو چیست؟

  اتوکلاو از بخار در فشار بالا برای استریل کردن ابزار دندان‌پزشکی و پزشکی، شیشه آلات و تجهیزات آزمایشگاهی، مایعات، ضایعات زیستی و دیگر مواد استفاده می‌کند. استریل کردن باعث نابودی هاگ‌ها ، باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها با در معرض قرار دادن آن‌ها تا دمایی برابر با 134 درجه‌ی سانتیگراد به مدت 4دقیقه، یا 121‌درجه‌ی سانتیگراد به مدت 15 دقیقه یا بیشتر (در اتوکلاو کلینیک دانشکده به‌مدت ‌دقیقه)، می‌شود. استفاده از بخار فشار بالا تضمین کننده‌ی این است که تمامی سطح یک شیء در تماس مستقیم با گرما قرار بگیرد.


  6.0.20.0
  گروه دورانV6.0.20.0